S fotografií George Hlobila jsem se poprvé seznámila na soutěžní výstavě svatebních fotografií, kde fotografové anonymně vystavovali svoje nejlepší záběry a soutěžili o hlasy. Všechny fotografie byly nádherné a bylo na nich vidět, že jsou profesionálně zpracované, jedna však mezi všemi naprosto vynikala. Měla v sobě navíc zvláštní atmosféru, děj a dynamiku. Bylo na ní zřejmé, že se nejedná o momentku nebo okamžitý nápad, ale pečlivě připravenou uměleckou scénu fotografa. Jako člověk, který se dříve sám zabýval výtvarným uměním jsem měla ihned jasno, kdo bude můj svatební fotograf a komu dám na soutěži svůj hlas. Potíž byla v tom, že jsem se již výsledek soutěže nedozvěděla a tudíž neznala jeho jméno. Dost dlouho jsem pátrala na Internetu mezi svatebními fotografy, až jsem nalezla fotografie, které měly tento nezaměnitelný styl. Jednalo se skutečně o téhož fotografa, který mě tak na výstavě zaujal. Ukázalo se, že George je nejenom fantastický fotograf, ale i člověk, která si Vás získá svým milým a ochotným přístupem. Navíc je i schopný organizátor, což se především během svatebního focení vždy ocení, stejně tak i jeho manželka Michaela, která mu při focení asistuje. Protože podle očekávání máme nádherné svatební fotografie, které jsou krásnou vzpomínkou na tento den po celý život, domluvila jsem se s Georgem i na focení portrétů. Jedno odpoledne jsem se sešli v Praze na Grébovce a během asi dvou hodin Georgie nafotil kouzelné fotky za opravdu lidovou cenu. Čas od času bych ráda takové focení zopakovala, protože vím, jak velkou cenu pro mne mají rodinné fotografie. Jak ráda si připomenu šťastné chvíle z dětství a ty, které jsem měla tak ráda a bohužel již tu se mnou nejsou. Portrétní fotografie to není záležitost pro marnivé ženy, to je to nejlepší dědictví jaké můžete zanechat svým dětem, pokud Vás opravdu milují. Jedna stará fotografie z maturitního tabla mého tatínka patří k tomu nejcennějšímu co mám. A naopak, pokud milujete své děti, snažte se zaznamenat ten vzácný okamžik jejich dětství. Čas plyne příliš rychle a za chvíli budou dospělí. A věřte, že ta investice za profesionálního fotografa stojí za to. Selfíčka na mobilu vše nezachrání a takovou částku velmi často utratíte za věci, které kolikrát ani nepotřebujete. Místo nich budete mít doma opravdový rodinný poklad. 

Jitka K.
Jitka K.Svatba na Staroměstské radnici & portréty na Grébovce
     

 Při plánovaní svatby jsme výběr fotografa zařadili mezi stěžejní služby - servis, na kterém nebudeme šetřit. S odstupem času totiž hosté nevědí, jak chutnala svíčková nebo jaká hudba hrála. Ale svatební fotografie, to je památka, která nezestárne, nezmění se a díky které budou mít i naše děti jednou hrubou představu o tom, jak vlastně svatba rodičů vypadala. Velký důraz jsme kladli nejen na zkušenosti fotografa, vzorové fotografie na webu a recenze, ale také na fotografovu osobnost. Zkrátka jsme věděli, že si s tím člověkem musíme sednout. Záleželo nám na jeho přístupu k nám, na vzájemných sympatiích. S panem Hlobilem jsme se sešli v hezké kavárně v centru Prahy, po předchozí bezproblémové e-mailové komunikaci. Zeptal se na pár informací, zajímala ho naše představa a požadavky a potom se už rozpovídal sám. Bylo jasně patrné, že se na svatební den chce připravit předem. Že neplánuje jen někam přijít, nezúčastněně vyfotit několik záběrů a pak se rychle vypařit. Zajímal se o doplňky, svatební šaty, naše koníčky.. možná to zní přehnaně, ale ten člověk se nás snažil poznat. Jací jsme, co máme rádi, na čem nám záleží. Současně byl velmi empatický, dokázal se vcítit do naší nálady, občasné nervozity. Během focení skvěle pracoval s lidmi. Dokázal nás rozesmát, uvolnit, byl trpělivý, vždy spolehlivý a dochvilný. Matka ženicha, která se opravdu nerada fotí a před svatbou pořád vymýšlela, jak se z focení "vykroutit" po prohlédnutí fotografií, na kterých se přirozeně usmívala a vypadala skvěle, prohlásila: "Ten chlapík byl tak příjemný a profesionální, že já ani nevnímala, že mě někdo fotí!" Hodnocení výsledných fotografií našich přátel se neslo ve velmi pozitivním duchu, často jsme slýchali: "Skvělá investice!" nebo "Fotografie jsou neuvěřitelné!" Někteří naši známí, kteří měli svatbu dříve, měli fotografie ještě večer po svatbě. Po hostině fotografka přinesla novomanželům výsledné fotografie a všichni si je nadšeně prohlíželi. Tohle jsme my neměli. Když ale fotografie porovnáme, je to neskutečný rozdíl. Osobně jsem člověk, který si raději pár týdnů počká na perfektní výsledek, než dostat ještě teplý materiál na kterém jsou vidět nedostatky a při porovnání s fotkami přátel nevidíte téměř žádný rozdíl. Práce fotografa nekončí během svatebního večera. Jsou to další hodiny u počítače, probírání fotografií, srovnávání, úpravy. Proto bychom odměnu fotografa neměli považovat za přehnanou pro těch cca 6-10 hodin focení. Tím ta práce totiž nekončí, ale teprve začíná. Závěrem bych ráda poděkovala panu Hlobilovi za jeho přístup, empatii, nadšení, nápady, tipy. Nebyl jenom fotografem, byl podstatnou součástí a obrovskou podporou během našeho svatebního dne. Pomáhal i ostatním svatebčanům, kteří si pořizovali fotky do mobilů, pomohl sehnat skvělou vizážistku na poslední chvíli, naše nápady dovedl k dokonalosti a dal nám to nejdůležitější - skvělou vzpomínku na náš den! 

Katka H.
Katka H.Svatba ve Viničním altánu na Grébovce
     

 Děkujeme za ochotu, profesionální přístup a zapálení pana fotografa při práci😊 Je hezké pracovat s lidmi, které jejich práce baví a je to na nich vidět😊 Moc děkuji za fotky, jsou nádherné. 

Anna G.
Anna G.Vrtbovská zahrada svatba
     

 Děkuji moc za příjemnou spolupráci a krásné fotky. 

Veronika Z.
Veronika Z.Chateau Mcely svatba

 Více referencí si můžete přečíst od našich anglicky mluvících klientů: 

Testimonials